"Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie" już na mecie

Przejechanych prawie 80 tysięcy kilometrów! Ponad 1000 rowerowych tras stworzonych przez użytkowników. Wkrótce- 100 nowych stojaków na ulicach polskich miast. To bilans zakończonej kampanii społecznej ?Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie?.

Najwięcej stojaków rowerowych dla swojego regionu „wykręcili” mieszkańcy Wielkopolski. Dalej w rankingu regionów są województwa śląskie, mazowieckie i łódzkie oraz kolejne. To w nich Fundacja Allegro All For Planet postawi wkrótce nowe miejsca parkingowe dla rowerów.

- W czasie naszej akcji użytkownicy wskazywali nam miejscowości i konkretne lokalizacje, w których ich zdaniem najbardziej odczuwalny jest deficyt stojaków rowerowych. Na podstawie tych wskazań, będziemy teraz wybierać miejsca i załatwiać formalności potrzebne do postawienia tam nowych parkingów dla „dwóch kółek”- mówi Krzysztof Śpiewek, Manager ds. Projektów Specjalnych i CSR w Grupie Allegro.

Akcja „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie” trwała od początku czerwca. Jej uczestnicy zdobywali kilometry dla swoich województw biorąc udział w grze online lub pokonując wymagany dystans na rowerze. Wówczas kilometry odmierzała aplikacja mobilna na smartfony.

- To nie było proste zadanie, przejechać 10 kilometrów na rowerze. A jednak w akcję zaangażowały się tysiące osób. Widać, że rośnie liczba Polaków korzystających z „dwóch kółek” i są oni gotowi do wysiłku, by ich okolica stała się bardziej przyjazna dla rowerzystów- dodaje Krzysztof Śpiewek.

Przy okazji zdobywania kilometrów, uczestnicy stworzyli też bazę ciekawych tras rowerowych, która jest dostępna cały czas na zaparkujklimatycznie.pl