Zdrowy-Rower.pl startuje już po raz czwarty

Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.pl już po raz czwarty organizuje charytatywną akcję rowerową ?Pedałujesz-Pomagasz?. Dwie wcześniejsze edycje zakończyły się ogromnym sukcesem - udało się zebrać prawie 15 tysięcy złotych na pomoc i rehabilitację dla dwóch niepełnosprawnych osób. W tym roku około dwudziestoosobowa grupa rowerzystów znów chce pomóc choremu koledze!

Wyprawa z misją - tak w skrócie można określić wcześniejsze wyjazdy. Dzięki chęci pomagania oraz doświadczeniu nabytym poprzez wcześniejsze wyprawy, stowarzyszenie stawia sobie nowe cele. W tym roku chce zebrać 5 tysięcy złotych na pomoc dla podopiecznego stowarzyszenie „Możesz”, Łukasza Sowińskiego, chorującego na czterokończynową postać dziecięcego porażenia mózgowego.

Samodzielny, pogodny, niestrudzony pingpongista i cyklista - taki właśnie jest Łukasz. Ze względu na swoją chorobę, od ponad dziesięciu lat w ramach rehabilitacji i ze zwykłej potrzeby przemieszczania się używa trzykołowego roweru, przystosowanego do jego możliwości przez tatę i dziadka. Tylko, że sprzęt nie rośnie wraz z nim. Dlatego celem wyprawy będzie zebranie funduszy na nowy rower i rehabilitację Łukasza. Pieniądze zbierane będą za pośrednictwem strony domore.pl.

Jak mówi Adam Osuch, organizator: „W wyprawie udział wziąć może każdy! Wystarczy sprawny rower, uśmiech i chęć pomagania. Można dołączyć się do nas w każdej chwili. Jeśli ktoś chce dojechać z całą grupą do Lwowa, zapraszamy na naszą stronę internetową www.zdrowy-rower.pl gdzie znajdują się wszystkie ważne informacje dotyczące naszej wyprawy: formularz zgłoszeniowy, mapa przejazdu oraz informacje co warto ze sobą zabrać.”

Rowerzyści ruszają 4 sierpnia o godzinie 10 z Piastowa (ul. Warszawska 1). Do pokonania mają ponad 400 kilometrów przez malownicze rejony Polski i Ukrainy. Do Lwowa planują dojechać 11 sierpnia.

Więcej informacji o wyprawie można znaleźć na stronie www.zdrowy-rower.pl , oraz na Facebooku.

Więcej o: