Noc i moc wrażeń czyli Unior Mazovia 24h

W tegorocznej edycji wystartowało 200 osób. Pogoda sprawiła, że 24 godzinny maraton był nie tylko emocjonujący, ale i przyjazny zawodnikom mniej nastawionym na ekstremę.

Ponad połowa zdecydowała się na najtrudniejszą kategorię solo, czyli jazdę indywidualną. Tegoroczna pętla miała 12,5 km. Co ważne dopisała pogoda, która w poprzedniej edycji pokrzyżowała zawodnikom plany. Uczestnicy, mogli rywalizować w dużo lepszych warunkach pogodowych niż w roku poprzednim.

Wyniki były na bieżąco aktualizowane co 3 minuty i udostępniane on-line. Pozwoliło to na bieżąco śledzić sytuację na trasie. Taka analiza, zwłaszcza w drużynach, dała możliwość wystawienia najmocniejszych zawodników na finisz wyścigu.

Pierwsze miejsce w kategorii Solo Open, Ficek Michał, przejechał ponad 600 km! Wśród Pan zwyciężyła Danuta Blank. Ale w tej kategorii było więcej zwycięzców, gdyż kategoria Solo rozdzielona była na kategorie wiekowe. Z 37 okrążeniami na koncie w kategorii Duo Kobiety wygrały Małgorzata Ogrodowska i Maja Wiśniewska. Na najwyższe miejsce na podium w kategorii Duo Mix weszli Agnieszka Bożko i Marcin Bożko mając na koncie wspólnie 39 okrążeń. Najlepszym duetem w kategorii Duo Mężczyźni zostali Jarosław Mazurek i Marcin Mazurek (47 okrążeń). W kategorii Quarto z przewagą jednego okrążenia zostali zawodnicy Renault Eco2 Team w składzie Kamil Stachelek, Bartosz Karczmarski, Tomasz Stańczyk, Kamil Rutkowski.

Z roku na rok marka imprezy Unior Mazovia 24h Marathon rośnie, czego dowodem są zagraniczni goście, którzy wystartowali w tej edycji i w swojej kategorii wiekowej Solo M3 nie dali szans innym i zajęli pierwsze dwa miejsca wykręcając po 46 okrążeń i minimalną jednosekundową różnicą czasową pomiędzy sobą. Pierwsze miejsce zajął Saulius Speicys, dugi był Einaras Sulskus.

Jazda nocą daje niezapomniane wrażenia, których w tym roku nie brakowało. Każdy z zawodników musiał wykazać się dużym hartem ducha i solidnym przygotowaniem do tego startu.

Pełne wyniki (ilość okrążeń, czasy poszczególnych zawodników) oraz fotogaleria dostępne na stronie www.mazoviamtb.pl

Więcej o: