Chcesz stojak? Kręć kilometry!

Prawie 45 tysięcy kilometrów przejechali do tej pory rowerzyści, którzy od początku czerwca walczą o stojaki rowerowe dla swojego województwa, w ramach akcji "Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie".

Aby wziąć udział w akcji należy jeździć na rowerze wirtualnie - korzystając z animacji online na zaparkujklimatycznie.pl lub - co polecamy - realnie, z wykorzystaniem aplikacji mobilnej w smartfonie. Wybieramy województwo, na którego konto będziemy chcieli "przekazać" przejechane przez nas kilometry - będą się one liczyły do ogólnego wyniku województwa.

Proporcjonalnie do liczby zdobytych przez region kilometrów, Fundacja Allegro All For Planet rozdysponuje stojaki rowerowe w kształcie internetowej małpki (@).

Dodatkowo rowerzyści mogą wskazywać miejsca, w których powinny pojawić się parkingi rowerowe. Daje im to, poza realnym wpływem na to w jakim miejscu stojaki staną, także szansę na wygranie jednego ze 100 rowerów miejskich.

Kto prowadzi?

Na razie bezkonkurencyjne w walce o stojaki rowerowe pozostaje województwo wielkopolskie, ale już kolejne miejsca na podium zmieniają się jak w kalejdoskopie. Łódzkie, które zajmowało środek rankingu, w ostatnich dniach zostało wiceliderem, tuż za nim są pomorskie i śląskie. Akcja trwa do 31 lipca, więc wszystko jeszcze może się zmienić.

Krzysztof Śpiewek, Manager ds. Projektów Specjalnych i CSR w Grupie Allegro mówi:

Patenty rowerzystów na zdobywanie większej ilości kilometrów dla danego województwa są różne. Apele na Faceboooku, drukowane plakaty, marketing szeptany czy w końcu grupowe wycieczki na "dwóch kółkach", kiedy wszyscy włączają mobilną aplikację w swoich smartfonach i równocześnie pokonują kilometry dla swojego województwa. Widzimy jak różne lokalne społeczności angażują się w akcję i nawołują do "kręcenia kilometrów". Zależało nam na tym, aby ta kampania miała również aspekt integrujący rowerzystów w różnych miastach. Wspólna jazda i zdobywanie szans na nowe stojaki rowerowe to jest to.

Więcej o akcji TUTAJ

"Polska na rowery" jet partnerem akcji "Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie".