Unior Mazovia 24h Marathon - start 14 lipca

W sobotę 14 lipca po raz siódmy odbędzie Unior Mazovia 24H Marathon, czyli wyścig, który trwa całą dobę! Dla wielu jest to impreza, do której przygotowują się cały rok.

Tak jak w ubiegłym roku, impreza (która przyciąga także zawodników z zagranicy) odbędzie się w Wieliszewie. To miejsce idealnie sprawdziło się rok temu, mimo tego, że warunki pogodowe były wręcz makabryczne.

Cezary Zamana, główny organizator imprezy, opracował zasady jej rozgrywania tak, aby mogli wziąć udział w niej zawodnicy z pełnym bagażem doświadczeń i doskonałą formą sportową jak i Ci, którzy chcą spróbować po raz pierwszy. Startować można samemu, w dwu lub czteroosobowych zespołach. Trasa wyścigu jest oznakowaną pętlą, która ma profil interwałowy. Wygrywa ten, kto przejedzie największą liczbę okrążeń w ciągu 24 godzin!

Oczywiście, jak to w sporcie, wyniki nie są bez znaczenia. Dlatego przed startem warto przygotować sobie dobry plan. Należy zastanowić się, jak rozłożyć siły, ile czasu pedałować, a kiedy odpocząć. Dla zawodników startujących w drużynach wiele zależy od pracy zespołowej i umiejętnie przygotowanej strategii. Zwłaszcza, że drużyny mogą dowolnie zmieniać swoich reprezentantów. A będzie o co powalczyć, gdyż pula nagród to 20 tys. zł.

Start maratonu w sobotę 14 lipca, w samo południe, przed szkołą podstawową przy ulicy Modlińskiej w Wieliszewie. Meta będzie po dwudziestu czterech godzinach.

Tam też już w piątek od godziny 18.00 będzie działać biuro zawodów.

Szczegółowe informacje (regulamin, zasady, informacje biura, świadczenia dla uczestników) na www.mazovia24h.pl.

Więcej o: