Merida Mazovia MTB - nowy etap w Kozienicach

Cykl Merida Mazovia MTB Marathon przekracza półmetek tegorocznego sezonu. W siedmiu zorganizowanych już edycjach wyratowało ponad 7, 5 tysiąca osób. Kolejna VIII edycja odbędzie się w nowym miejscu, na nowej trasie, która będzie wiodła przez tereny Puszczy Kozienickiej.

Kozienic są wyjątkowo bogate i ciekawe przyrodniczo, więc będzie również coś dla oka. Trasa szybkościowa o zróżnicowanej nawierzchni, momentami o charakterze interwałowym, wytyczona po pięknych szerokich duktach wśród rzek, z przeprawami przez potoki.

W tym roku tak jak w poprzednim sezonie każdy z uczestników cyklu ma do wyboru cztery dystanse. Na kozienickiej edycji dystans Hobby, kierowany głównie dla dzieci to około 11 km, dla dorosłych Fit -35 km, Mega -60 km i dla najmocniejszych zawodników Giga -85 km. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, chętni będą mogli wziąć udział w Mazovia Junior Puky Race- wyścigu na rowerkach biegowych. Od maratonu w Kozienicach na każdej z edycji będzie działała wypożyczalnia rowerów. Zainteresowani będą mogli spróbować jazdy na rowerach firmy Merida z kołami 29 cali i nowoczesną geometrią. Ci, którzy starują na własnych rowerach zawsze przed startem mogą dopiąć sprzęt na ostatni guzik korzystając z profesjonalnych serwisów rowerowych, a po przekroczeniu mety wykorzystać myjki rowerowe, gdzie na miejscu obsługa nasmaruje odpowiednie elementy sprzętu.

Miasteczko zorganizowane będzie w Kozienicach na stadionie przy ulicy Sportowej 3.

Start: Kozienice 7 lipca- sobota, godz. 11.00.

Więcej informacji TUTAJ

Więcej o: