Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie - akcja się rozkręca

Ponad 210 tras i ponad 21 tysięcy przejechanych wspólnie kilometrów - akcja Fundacji Allegro All For Planet "Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie" rozkręca się na dobre.

„Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie” to połączenie rywalizacji indywidualnej z grą zespołową. Uczestnicy konkursu przejeżdżają kilometry (w animacji online lub na rowerze, z wykorzystaniem aplikacji mobilnej w smartfonie) i przekazują ten dystans na konto swojego województwa. W zależności od liczby zdobytych przez region kilometrów, Fundacja rozdysponuje dizajnerskie stojaki rowerowe. Do tej pory cykliści przejechali już ponad 21,5 tysiąca kilometrów i dodali 216 tras rowerowych do naszej bazy ciekawych tras rowerowych.

Ranking województw - przejechane kilometry i zdobyte stojaki

Do tej pory w peletonie walczącym o stojaki na czele z niemal 500 kilometrami przewagi wygrywa województwo Wielkopolskie. Jeżeli wyniki nie zmienią się znacząco, w miejscach wskazanych przez rowerzystów w tym województwie pojawi się 13 dizajnerskich stojaków Fundacji Allegro All For Planet. Na kolejnych miejscach są województwa śląskie (w którym cykliści przejechali niemal 2,5 tys km, co przekłada się na 11 stojaków) oraz dolnośląskie (2060km, 9 stojaków). Peleton zamykają województwa lubuskie i opolskie.

Akcja trwa do 31 lipca. Szczegóły na www.zaparkujklimatycznie.pl