Unior 12h Marathon - Łomianki, 23 czerwca

Dwunastogodzinny maraton Mazovii MTB to propozycja dla tych, którzy szukają ekstremalnych wrażeń, ale nie mogą sobie pozwolić na udział w wyścigu trwającym 24 godziny. Zapraszamy do Łomianek!

Unior 12h Marathon to nowa propozycja Cezarego Zamany. Idea tej imprezy, powstała po zeszłorocznej edycji maratonu 24h, podczas którego przez cały wyścig padał deszcz. Wielu zawodników odpadło w tak ciężkich warunkach, a do końca wytrwali tylko najmocniejsi.

Zawody 24h cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego organizator ma nadzieje, że łagodniejszy maraton skrócony o połowę przyciągnie osoby, które lubią wyzwania oraz tych, którzy chcą poczuć smak przygody, ale nie są jeszcze w stanie wystartować w 24h edycji.

Jedni mogą potraktować tę imprezę jak rozgrzewkę, łatwiejszą wersję wyścigu 24h, inni poznać możliwości swojego organizmu, zmierzyć się z samym sobą „solo” lub w drużynie i powalczyć z innymi zespołami. Wystartować można w pojedynkę lub z przyjaciółmi, w dwu- lub czteroosobowych zespołach. Dla zawodników starających w drużynach wiele zależy od pracy zespołowej i umiejętnie przygotowanej strategii.

Unior 12h oprócz duetów standardowych daje także możliwość startu w kategorii Quarto Junior czyli czterech uczestników, w tym minimum dwie osoby w przedziale wiekowym 12-15 lat. Daje to szanse dla całych rodzin, które mogą wspólnie przeżywać te pasjonujące chwile. Ojciec z dzieckiem w jednej drużynie czyli swoisty duet rodzinny. Pomysł wspólnego spędzania czasu rodziców razem z dziećmi, jest tak stary i sprawdzony, jak wychowywanie dzieci. Wspólne robienie różnych rzeczy jest bardzo ważnym elementem budowania dobrych relacji z dziećmi - mówi psycholog Tomasz Świtek, terapeuta, trener i mediator Centrum PSR. Rodzice dają swoim dzieciom przykład, ucząc je w ten sposób pożądanych zachowań. Ponadto wspólna zabawa, a także taka, w której rodzic i dziecko rywalizują w ramach jednego zespołu, wzmacnia ich wzajemną więź. Obydwoje mogą się wzajemnie lepiej poznać, zobaczyć od innej strony, być może odkryć i pokazać ukryte możliwości.

Ta impreza może być przedsmakiem prawdziwego wyzwania jakim jest Unior 24h. Maraton dla prawdziwych zapaleńców, ludzi chcących sprawdzić siebie i swoją granice wytrzymałości. Dowodem na to, że wiele osób szuka odskoczni od codzienności i kieruję się w stronę doznań ekstremalnych jest niezwykła popularność dwudziestoczterogodzinnego maratonu. Od kilku lat uczestniczy w nim co raz więcej ludzi, którzy przyjeżdżają na zawody z poza granic naszego kraju. Przyciąga ich niesamowity klimat jaki panuje podczas wyścigu. Warto więc na początek spróbować startu, zmierzyć się z samym sobą, poczuć smak wielogodzinnego maratonu.

Miasteczko stanie na terenie klubu wiejskiego Wilczeniec (ul. Kościelna Droga 10), gdzie znajduje się stadnina koni. To miejsce wyjątkowe z dala od wielkomiejskiej Warszawy. Zapraszamy na tę jedyna w swoim rodzaju imprezę.

Zapraszamy 23 czerwca do Łomianek. Start 9:00 rano, koniec 21:00.

Szczegółowe informacje na stronie http://www.mazovia24h.pl/

Więcej o: