Masz pomysł na imprezę sportową, ale brakuje ci kasy? Podpowiemy, gdzie możesz ją znaleźć.

Jest wiele osób, które mają świetne pomysły na imprezy sportowe i akcje rowerowe. Jeśli znasz kogoś takiego, albo sam szukasz funduszy, koniecznie weź udział w nowym konkursie Coca-Coli, "Lider Animator". Zgłoszenia do programu przyjmujemy do 15 lipca.

15 najbardziej pomysłowych animatorów sportu otrzyma granty w wysokości od 10 tys. do 15 tys. złotych na realizację przedstawionego projektu sportowego. W konkursie Lider Animator mogą wziąć udział nauczyciele wychowania fizycznego, instruktorzy sportu, trenerzy z klubów, stowarzyszeń, fundacji i szkółek oraz każdy, kto prowadzi i organizuje zajęcia lub imprezy sportowe. Ważny jest zapał i pomysłowość, nieważna dyscyplina - do konkursu zgłosiły się nawet osoby, które rozkręcają freestyle football, czy kuglarstwo.

Co robić, by dostać grant?

Na stronie www.lideranimator.pl należy do 15 lipca wypełnić formularz zgłoszeniowy i krótko opisać własny projekt aktywności fizycznej (nowy lub już realizowany).

Opis powinien zawierać m.in.:
- cele projektu,
- sposób realizacji: kto, gdzie i jak będzie to prowadził,
- liczbę uczestników (dzieci, młodzieży, animatorów).

Dodatkowo, autorów pierwszych 50 zgłoszonych projektów zaprosimy na wyjątkową sesję szkoleniową poprowadzoną przez ekspertów z obszaru promocji sportu i aktywności fizycznej.

Partnerem programu Lider Animator jest Szkolny Związek Sportowy, a jego patronami Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Zdrowia. Partnerami mediowymi projektu są: Gazeta Wyborcza oraz portale sport.pl i gazeta.pl.

Więcej informacji o programie na www.lideranimator.pl.