Pomarańczowe rowery i stojaki @ we Wrocławiu i Gdańsku!

Do stolicy Dolnego Śląska i Pomorza zawitała akcja ?Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie?. Miejskie rowery i oryginalne stojaki w kształcie internetowej małpki @ pojawiły się w jednym z centrów handlowych we Wrocławiu i Gdańsku.

Miejskie rowery i oryginalne stojaki w kształcie internetowej małpki @ pojawiły się w centrum handlowym w Gdańsku i jednym we Wrocławiu w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Fundacji Allegro All For Planet. Jej celem jest promocja roweru, jako ekologicznego i ekonomicznego środka transportu. Szybujące ceny paliw na stacjach benzynowych i coraz większe korki w miastach pokazują, że przesiadka na „dwa kółka” staje się coraz bardziej racjonalna. Trzeba jednak poprawiać infrastrukturę, by jazda na rowerze była łatwa i bezpieczna. Temu służą działania Fundacji, która postawiła dotąd 585 oryginalnych stojaków rowerowych, a kolejnych 100 pojawi się w polskich miastach po zakończeniu trwającej akcji.

„Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie” to połączenie rywalizacji indywidualnej z grą zespołową. Uczestnicy konkursu przejeżdżają kilometry (w animacji online lub na rowerze, z wykorzystaniem aplikacji mobilnej w smartfonie) i przekazują ten dystans na konto swojego województwa. W zależności od liczby zdobytych przez region kilometrów, Fundacja rozdysponuje dizajnerskie stojaki rowerowe. Do tej pory, w akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie” przejechano już łącznie prawie 18 tysięcy kilometrów. Województwa pomorskie i dolnośląskie zajmują miejsca w środku rankingu.

- Uczestnicy akcji nie tylko zbierają kilometry dla swojego regionu, ale także pokazują nam miejsca, gdzie najbardziej brakuje parkingów rowerowych. To właśnie na podstawie tych sugestii będziemy wybierali kolejne lokalizacje dla naszych stojaków- mówi Krzysztof Śpiewek, Manager ds. Projektów Specjalnych i CSR w Grupie Allegro.

Osoby, które często korzystają z roweru zainteresuje też z pewnością baza ciekawych tras, która powstaje przy okazji akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”. Użytkownicy mogą je rysować na ekranie komputera, albo wsiąść na rower i włączyć aplikację w smartfonie. Przejechana trasa zostanie wówczas zapisana w postaci śladu GPS i będzie gotowa do publikacji w Internecie. Autorzy najpopularniejszych mają szansę na rowerowe gadżety.

Akcja trwa do 31 lipca. Rowery zobaczyć można w Arkadach Wrocławskich przy ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu oraz w CH Manhattan przy alei Grunwaldzkiej w Gdańsku.

Konkurs i szczegóły akcji: www.zaparkujklimatycznie.pl