Pogoda nie mogła zrobić uczestnikom większej niespodzianki

Pogoda nie mogła zrobić uczestnikom większej niespodzianki. Było bardzo ciepło i słonecznie. Choć kolarze startowali z uśmiechami na twarzach, to zniknęły one bardzo szybko już po kilkunastu kilometrach. Dała im się we znaki woda, która została po ulewnych deszczach. Dlatego trasa w wielu miejscach, w których stało błoto, wymagała dużych umiejętności technicznych.

Zdarzały się niegroźne wywrotki, po których zawodnicy wjeżdżali na metę oblepieni błotem. Było ciekawie. W takich warunkach dało się przetestować założone opony oraz myjki do rowerów dostępne po wyścigu. Było co czyścić!

Wzniesienia rozciągnęły i rozerwały peleton. Kibice mogli oglądać małe grupki finiszujących zawodników, co zawsze jest bardzo widowiskowe.

Dystans Mega w kategorii mężczyzn wygrał Syrojć Radosław (Centrum Rowerowe Olsztyn), tuż za nim przyjechał Artur Mioduszewski (Retro Mbike Team). Na trzeciej pozycji z niewielką minutową stratą uplasował się Bartosz Naczk (Algida Centrum Rowerowe Olsztyn).

W kategorii kobiet zwyciężyła Urszula Luboińska (PTU Eclipse BikeTires.pl), druga pozycja przypadła Agnieszce Sikorze (Legion-serwis Active Jet Merida Team), natomiast ostatnie medalowe miejsce zajęła Maja Busma (Mybile.pl).

Na dystansie Giga po pasjonującym finiszu zwyciężył Paweł Baranek (Retro Mbike team), sekundę straty i drugą pozycję zajął Radosław Gołębiewski (TTC Jade Toruń). Jako trzeci dojechał Dariusz Zakrzewski (Triumph-Adler Poland Mistral).

Tylko trzy panie ukończyły dystans Giga. I tak w kolejności: Aleksandra Sosnowska (Zdrofit Alumel), Agnieszka Pawelec (Plannja Racing Team), Natalia Łoboda (Carolina Medical Center).

Więcej o: