Krakowska Policja łapie złodziei rowerów. Siedmiu jednego dnia!

Policjanci wciąż zatrzymują złodziei rowerów. Tylko jednego dnia - w ostatnią środę w ich ręce wpadło siedem osób podejrzewanych o kradzież lub paserstwo kradzionych rowerów.

To był dzień pod znakiem rowerowych oszustów. Już nad ranem - o godz. 6.30 krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież atrakcyjnego roweru o wartości 1400 złotych. Kilkanaście minut później na jednym z krakowskich osiedli podejrzenie wzbudził kolejny mężczyzna - stał w klatce schodowej, a obok znajdował się rower górski dobrej marki. Po sprawdzeniu okazało się, że został skradziony prawowitemu właścicielowi. Potem wpadło dwóch kolejnych mężczyzn podejrzewanych o posiadanie markowego roweru, skradzionego... w marcu we Wrocławiu.

ZOBACZ TEŻ: Parkowanie roweru coraz bezpieczniejsze

Zatrzymano też nieletniego, który kupił rower górski marki Giant za kwotę 600 złotych. Choć mógł przypuszczać, że zakupiony rower pochodzi z kradzieży, został zwolniony i oddany pod opiekę rodzica.

Z kolei policjanci z Nowego Targu złapali paserów oraz złodzieja, który ukradł rower z parkingu szkolnego w Ostrowsku. Byli to mieszkańcy tej miejscowości.

Artykuł pochodzi z krakowskiego wydania lokalnego Gazety.

Więcej o: