Mazurska uczta kolarska

Wszystkich zainteresowanych prawdziwą rowerową przygodą zapraszamy 7-10 czerwca na Mazury, a dokładniej do Szczytna, Jedwabna i Purdy. Odbędzie się tam Gwiazda Mazurska. Znana wszystkim etapówka ze stajni Cezarego Zamany.

W tym roku Gwiazda Mazurska stanie się całkiem nową imprezą, będzie składać się aż z 4 etapów. Nowością tej imprezy jest etap jazdy indywidualnej na czas, który rozpocznie całą imprezę w Szczytnie, a dzięki nowym miejscowościom Gwiazdy uczestnicy odkryją cudne, dziewicze, wciąż jeszcze nie odkryte rejony Polski.

Trasy będą wiodły z dala od dużych miast, nad brzegami jezior wśród pięknych widoków. Dodatkową zmianą jest wprowadzenie trzeciego dystansu Fit. Tak więc uczestnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse Hobby (10-12 km) , Fit (30-35 km), Mega (55-65 km). W tym roku także nowa formuła startu. Mianowicie każdy dystans będzie klasyfikowany osobno z podziałem na start kobiet i mężczyzn. Organizator zaprasza do startu również drużyny oraz całe rodziny, dla których będzie oddzielna klasyfikacja. Dla każdego uczestnika biorącego udział w całej Gwieździe pamiątkowa koszulka.

Warto zaznaczyć, że Gwiazda to jedyna w Polsce etapówka dla dzieci. Imprezy organizowane od samego początku przez Cezarego Zamanę są kierowane nie tylko do doświadczonych kolarzy, ale dla całych rodzin z dziećmi.

Serdecznie zapraszamy na tę jedyną w swoim rodzaju rowerową imprezę.

Wszystkie szczegóły można znaleźć na www.gwiazdamazurska.pl oraz na stronie organizatora www.mazoviamtb.pl

Więcej o: