Łańcucka Roweromania w okazji Święta Cyklicznego [RELACJA]

W dniu 2 czerwca 2012 r w godzinach 9.00-15.00 na terenie obiektów MOSiR oraz Lasku Bażantarnia w Łańcucie odbyła się 2 Łańcucka Roweromania ,którą zorganizowało Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów w Łańcucie wspólnie z MOSiR Łańcut pod patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta.

Celem tej imprezy było pokazanie aktywnego spędzenia czasu na wolnym powietrzu. Ponadto przedstawiony został problem uzależnień opracowany referat przez dr. Zawadzką -Kluz. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie opowiedzieli o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, zaś strażacy pokazali jak udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Nie brakowało też ciekawych pokazów jazdy trialowej w wykonaniu Łukasza Kowala. Głównymi atrakcjami Roweromanii były jednak wyścigi kolarstwa górskiego dla wszystkich.

Na zakończenie imprezy zostały wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców wyścigu przez Przewodniczącego Rady Miasta Łańcuta dr inż. Jacka Bartmana, który gratulował zwycięzcom sukcesów z osiągniętych wyników, a organizatorom życzył by tego rodzaju impreza odbywała się co rok. Organizatorzy również byli zadowoleni z imprezy, gdyż rowerzyści naprawdę ożywili Las Bażantarnia swoją obecnością. W końcu nasza mała ojczyzna będzie znana nie tylko z łańcuckiego zamku ale z pięknego lasku i fajnych tras rowerowych. W naszej imprezie uczestniczyli aktywnie rowerzyści z Ukrainy ,którzy również byli zauroczenie miejscem imprezy i ilością uczestników oraz wspaniałą organizacją.

Wyniki:

M-1 na dystansie 28 km
1.Dawid OSTAPOWICZ - CWKS Resovia Rzeszów,
2.Michał WILK - CWKS Resovia Rzeszów,
3.Marcin ŻURAW - PSK Przeworsk.

M-2 na dystansie 40 km
1.Łukasz OLEJARZ - PSK Przeworsk,
2.Piotr WRÓBLEWSKI - Avalon Rzeszów,
3.Wojciech KWIATEK - niezrzeszony.

M-3 na dystansie 40 km
1.Dominik JAKUBOWSKI - niezrzeszony,
2.Janusz ŁODEJ - May Day Start Lublin,
3.Tomasz PIELA - niezrzeszony.

M-4 na dystansie 28 km
1.Stanisław OWANEK - niezrzeszony,
2.Marek CUPRYŚ - Rebike Impulse team,
3.Grzegorz ŚWIDER - niezrzeszony.

M-5 na dystansie 28 km
1.Tadeusz MYCEK - niezrzeszony,
2.Kazimierz STOPA - PSK Przeworsk,
3.Jan SERAFIN - niezrzeszony.

K- Open na dystansie 20 km
1.Joanna Kłosowicz - Rebike Impulse team,
2.Anastazja Dub - Lwów.

Tadeusz Dubiel

Więcej o: