Mocna obsada we Wrocławiu

W minioną niedzielę na wrocławskim "Kilimandżaro" odbyła się III edycja ogólnopolskich zawodów w kolarstwie górskim AZS MTB Cup. Zawodnicy z dolnośląskich klubów i uczelni triumfowali w większości kategorii.

Zeszłoroczna edycja AZS MTB Cup we Wrocławiu pokazała wielki potencjał wzgórza, nazywanego przez miejscowych "Kilimandżaro". Strome podjazdy, trudne technicznie zjazdy, a miejscami wąskie i szybkie single. To idealne miejsce do przeprowadzenia zawodów kolarskich w olimpijskiej formule cross-country. Te elementy pozwoliły na wyznaczenie jeszcze ciekawszej pętli, której autorami byli Mateusz Madej i Dariusz Poroś.

Dodając do tego pulę nagród o wartości ponad 12 tys. zł zawody stały się nie lada gratką dla czołowych zawodników w kraju - szczególnie dla tych z najliczniejszych kategorii U-23 oraz Elita. W rywalizacji wzięli udział m.in. Wojciech Halejak, Piotr Kurczab, Paweł Urbańczyk, Marcin Kawalec, Mariusz Kozak.

Najmocniejszy tego dnia okazał się Piotr Kurczak - reprezentujący barwy KTM Racing Team Złoty Stok. Tuż za nim uplasowali się jego dwaj klubowi koledzy: Marcin Kawalec i Rafał Alchimowicz. W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się Klub Sportowy AZS Politechniki Wrocławskiej, k tórego reprezentanci triumfowali również w I rundzie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Wśród pań na najwyższym miejscu podium uplasowała się Marta Turoboś, przed Weroniką Rybarczyk i Moniką Brzeźną.

Jednak w stolicy Dolnego Śląska ścigali się nie tylko dorośli kolarze. Od samego rana odbywała się rywalizacja w kategoriach żaków, młodzików, juniorów młodszych juniorów. Byli oni klasyfikowaniu również w XVIII edycji Pucharu Smoka Strachoty. Nie obyło się bez upadków, drobnych otarć czy awarii sprzętu. Mimo wymagającej trasy i upału młodzi adepci kolarstwa nie szczędzili sił by osiągnąć jak najlepszy wynik. Obecny na zawodach Prezes PZKol Wacław Skarul udekorował zwycięzców i pogratulował organizatorom udanej imprezy. Szkoda tylko, że po raz kolejny zawody na "Kilimandżaro" nie znalazły wparcia ze strony lokalnych władz...