Polska gospodarzem Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie!

W lipcu 2014 roku w Jeleniej Górze odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim i szosowym.

W miniony weekend w Kazaniu odbyło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Sportu Studenckiego (FISU). Jednym z punktów obrad był wybór organizatorów Akademickich Mistrzostw Świata na 2014 rok.

Reprezentujący Polskę Akademicki Związek Sportowy Zarząd Główny otrzymał m.in. prawo organizacji mistrzostw w kolarstwie. Szacuje się, że w imprezie wystartuje blisko 200 kolarzy - studentów z całego świata. W imprezie mogą brać udział studenci do 28 roku życia. Zatem nasi czołowi kolarze tj. Paula Gorycka, Marek Konwa, czy bracia Brzózkowie mają realne szanse walczyć za dwa lata o medale przed własną publicznością.

Wstępne ustalenia zakładają przeprowadzenie wyścigów w kolarstwie górskim (cross-country XCO) oraz szosowym (wyścig na rundach). Impreza odbędzie się na terenie Miasta Jelenia Góra - wyścigi górskie w Parku Paulinum, zaś wyścigi szosowe najprawdopodobniej na trasie Jelenia Góra - Mysłakowice - Miłków - Sosnówka - Staniszów - Jelenia Góra. Za stronę sportową imprezy odpowiadać będzie Klub Uczelniany AZS Politechniki Wrocławskiej ZOD w Jeleniej Górze. Koordynatorem mistrzostw został Grzegorz Miedziński - wielokrotny organizator Akademickich Mistrzostw i Pucharu Polski w MTB.