Szybko i technicznie - V etap Merida Mazovia MTB Marathon

Tak można podsumować etap w Legionowie. Trasa była dynamiczna z dużą ilością interwałów. Dzień przed maratonem spadł deszcz, zagęścił i ubił piaski charakterystyczne dla miejscowych lasów, dzięki temu przeciętna prędkość oscylowała wokół 30 km/h.

Szybkie tempo sprawiło, że peleton mocno się rozciągnął, tworzyły się większe i mniejsze grupki zawodników, które atakowały czołówkę, organizowały ucieczki. Dzięki temu wyścig był bardzo ciekawy. Na finisz wpadało z dużą prędkością po kilku zawodników, dając kibicom możliwość mocnego dopingu i dobrej zabawy.

W czołówce dystansu Mega, finiszowało aż 7 kolarzy. W dystansie Giga trzej pierwsi zawodnicy wjechali na metę w sekundowych odstępach. Widać, że z roku na rok rośnie poziom uczestników, którzy biją się zaciekle o punkty w klasyfikacji generalnej. A jest o co, pula nagród w tym sezonie wynosi aż 200 000 zł!

Pierwsze miejsce na dystansie Mega zajął Mioduszewski Artur (Retro Mbike Team). Wpadł na metę sekundę przed Aleksandrem Dorożałą (Retro Mbike Team). Trzecie miejsce i tylko 2 sekundy straty do zwycięzcy zajął Patryk Piasecki (Renault Eco2 Team). Ten finisz mocno oklaskiwali kibice. W kategorii Pań zdecydowanie, z dużą przewagą prawie 5 minut, wygrała Urszula Luboińska (PTU Eclipse BikeTires.pl). W podobnych odstępach przyjechały dwie kolejne zawodniczki, Agnieszka Sikora (Łomianki Legion-serwis Active Jet Merida Team) i Anna Klimczuk (Ząbki K.S.A.T.).

Giga mężczyzn, po mocnym finiszu zwyciężył Artur Korc (Algida Centrum Rowerowe Olsztyn). Druga pozycja, tylko z jedną sekundą straty, przypadła Piotrowi Skarżyńskiemu (Legion-serwis Active Jet Merida Team). Trzeci był Radosław Rękawek (Kross Racing Team) - 2 sekundy do zwycięzcy. Na kobiecym dystansie Giga do mety dojechały tylko trzy panie. W kolejności Aleksandra Sosnowska (Warszawa Zdrofit Alumel), Pawelec Agnieszka (Plannja Racing Team), Elżbieta Dobosz (Świat Sportu Racing Team). Do rowerów rwie się także najmłodsze pokolenie, którego reprezentanci zjawili się w liczbie 140.

Dodatkowo w ramach Merida Mazovia MTB Marathon odbył się II Puchar Polski Bankowców oraz otwarte Mistrzostwa Polski Amatorów MTB dla osób zajmujących się profesjonalną pomocą psychologiczną.

Kolejna edycja Merida Mazovia MTB Marathon w Toruniu 27 maja.

Fotogaleria z etapu na stronie www.mazoviamtb.pl