Trudna rywalizacja w Bydgoszczy

Słowa - klucze drugiej edycji AZS MTB Cup to: deszcz, błoto i satysfakcja z ukończenia wyścigu.

Bydgoski Myślęcinek, który 6 maja gościł crossowców, pozytywnie oczarował swoimi walorami - nie tylko krajobrazowymi, ale również możliwością adaptacji terenu do zawodów MTB w olimpijskiej formule cross country. Wzgórza, na których mieszczą się m.in. niewielki stok narciarski oraz fragmenty dawnego toru do fourcrossu sprawiły w połączeniu z opadami deszczu wiele trudności zawodnikom. 2,8 kilometrowa rudna, po której ścigali się zawodnicy, stworzona na potrzeby zawodów przez Łukasza Putza, pokazała ile można „wycisnąć” z tego terenu, oraz uczestników. 130 metrowa różnica wniesień na jednej rundzie, otwarty teren i niespodzianki przygotowane na trasie, zarówno te przygotowane przez organizatorów jak i te, które poczynił deszcz pokazał całe piękno tej dyscypliny.

Wyścigi najmłodszych kategorii oraz kobiet odbyły się wręcz w symbolicznej obsadzie kilku zawodników. Za to pojawiła się mocna grupka Mastersów, wśród których najlepszy okazał się Przemysław Dana. Tradycyjnie już najwięcej emocji przysporzył wyścig mężczyzn kat. U-23 i Elita, w który triumfował świetnie dysponowany tego dnia Maciej Jeziorski z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

W ramach imprezy odbyły się również Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw, w których zwyciężyli Karolina Paterka z Wyższej Szkoły Gospodarki Bydgoszcz i Paweł Farion z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego Bydgoszcz. Studenci tej ostatniej uczelni zdecydowanie wygrali w klasyfikacji drużynowej a wśród kobiet zwyciężyły reprezentantki Politechniki Poznańskiej.

Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydent Miasta Bydgoszcz Rafał Bruski, oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.