V Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka "Fisha"

22 lipca w Zieleńcu fani kolarstwa górskiego mają szansę sięgnąć po tytuł Mistrza i Mistrzyni Dolnego Śląska.

Zawodnicy mają do wyboru dwa warianty: łatwiejszy 30 km i 55 km dla bardziej wytrwałych. Trasy maratonu biegną przez malownicze Góry Orlickie i Bystrzyckie, wzdłuż szlaków turystycznych, w pobliżu rezerwatu Torfowisko, obok górskiego schroniska Pod Muflonem, Drogą Justyny, przez Zbójnicką Górę i Autostradę Sudecką.

Honorowym patronem wyścigu jest Ryszard Szurkowski, legenda polskiego kolarstwa.

W tej imprezie nie ma granic: najstarszy zawodnik miał 76 lat, najmłodszy - 9. Gościli tu: olimpijka Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Aleksandra Dawidowicz i Magdalena Sadłecka z kadry narodowej MTB, Ewa Wolak, szefowa parlamentarnej grupy rowerowej, Lech Janerka, autor hitu „Rower”, Wacław Skarul, prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Rafał Jurkowlaniec, marszałek Dolnego Śląska.

Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka „Fisha”, informatyka i entuzjastę kolarstwa. Jednym z jego planów było przygotowanie imprezy w rodzinnych stronach, na stokach Zieleńca. Rodzina i przyjaciele postanowili spełnić marzenie, którego Artur nie zdążył zrealizować.

Wyścig organizuje Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej, który zapewni profesjonalne warunki: pełne zabezpieczenie medyczne, dobrze oznakowaną trasę, posiłki, stanowisko do serwisu sprzętu. Maraton, który już na stałe wszedł do kalendarza rowerowych imprez, jest częścią ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej „Polska na rowery”. Zapisy już trwają, zapraszamy na www.memorial.bikebrother.pl