Przebiśniegi wzdłuż trasy Mazovii

Piętnaście stopni ciepła, bezchmurne niebo nad miasteczkiem zawodów, w takiej scenerii rozegrał się w ten weekend w Józefowie finałowy wyścig z cyklu Northec MTB Zimą. Wiosenna pogoda sprawiła, że na starcie pojawiło się ponad 550 zawodników.

Trasa maratonu przebiegała najciekawszymi odcinkami MTB na tych terenach. Pieczołowicie opracowywany i dokładnie przygotowana trasa prowadziła najróżniejszymi nawierzchniami. Mimo, że nie ma jeszcze astronomicznej wiosny, w lasach panowała gorąca atmosfera. Temperatura sprawiła, że odcinki śnieżne zastąpiły krótkie fragmenty błota a z wytapiających się tafli lodu płynęły strumyczki przecinające trasę wyścigu.

To była naprawdę fajna jazda - Mówi Tomasz Szymański z grupy PTU Eclipse BikeTires.pl - był piasek, górki, a i błota nie zabrakło. Naprawdę bardzo urozmaicona i dobrze przygotowana trasa!

Zima w ten weekend wyraźnie ustąpiła miejsca wiosennemu słońcu. Jednak nie tylko temperatura podgrzewała żar rywalizacji! Wyścig w Józefowie, był ostatnim startem w zimowym cyklu NorthTec MTB Zimą. Zawodnicy walczyli tu więc nie tylko o miejsce na mecie, ale także o cenne punkty w klasyfikacji generalnej i drużynowej. Liczyła się nie tylko siła, ale i dobrze realizowana przez cały cykl zimowy strategia startów.

W gronie Kobiet (Kategorii K2) Maja Busma z grupy Mybike.pl zdeklasowała rywalki. Wygrywając wszystkie trzy wyścigi objęła zdecydowane prowadzenie i utrzymała je aż do finału. Zaraz za nią na podium stanęła Magdalena Fejfer z grupy PTU Eclipse BikeTires.pl, dobry występ w dwóch startach zapewnił jej pewne drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Kobiet. Jako trzecia na podium pojawiła się Patrycja Woźniak z grupy Kross UKS Center Czernice Borowe. Walka o trzecie miejsce była zacięta i trwała do samego finału. Różnice między trzecim i czwartym miejscem wynosiła zaledwie 2,49 punktu!

Wśród mężczyzn (kategoria M2) najlepszy okazał się Kowalkowski Paweł, a tuż za nim na drugim miejscu jego kolega z drużyny Naczk Bartosz. Obaj z grupy Centrum Rowerowe Olsztyn. Jako trzeci z niewielka stratą punktową uplasował się Jusiński Adrian z grupy BSA Pro Tour.

Punktacja drużynowa w zimowym cyklu, to kolejne ważne zestawienie. To właśnie tu można zobaczyć jak systematycznie wzrasta forma zawodników czołowych drużyn u progu sezonu. I tak w tegorocznym cyklu Northec MTB Zimą, najlepsza okazała się grupa Centrum Rowerowe Olsztyn. Tuż za nimi na drugim miejscu ze stratą zaledwie 6,3 punkta pojawiła się znana grupa Świat Rowerów Racing Team. Jako trzecia na podium stanęła grupa Gerappa.

Tegoroczny cykl zimowy niestety dobiegł końca. Pożegnaliśmy jednak zimę w iście rowerowym stylu. Pierwszy wyścig rozgrywany po śniegu i lodzie zaś ostatni w pięknym wiosennym słońcu. Teraz czas na sezon letni. Wielkie rozpoczęcie już 1 kwietnia w Otwocku!

Więcej informacji na www.mazoviamtb.pl

Więcej o: