Niemcy: Pracownicy BMW przesiadają się na rowery

Jak podaje strona kolei niemieckich, Deutsche Bahn dostarczył dla bawarskiego producenta aut rowery. Jednoślady służą pracownikom BMW do przemieszczania się pomiędzy oddziałami firmy.

Deutsche Bahn od kilku lat prowadzi projekty "Call Bike" i "Bike City" oferując w ramach nich rowery, które można wynająć i używać po dojechaniu do danego miasta koleją.

Teraz Deutsche Bahn zaczyna oferować rowery klientom instytucjonalnym. Z oferty skorzystał już jeden z niemieckich banków oraz duża agencja pracy tymczasowej Manpower. Ofertą kolei niemieckich zainteresowany był też bawarski producent samochodów - BMW.

Kolej dostarczyła producentowi aut 70 jednośladów i ustawiła je w 15 stacjach w oddziałach koncernu. Rowery służą pracownikom do przemieszczania się pomiędzy oddziałami firmy.

Według wstępnych danych (projekt trwa od lipca 2011 roku) 2,4 tysiąca pracowników BMW pokonało rowerami ponad 30 tysięcy kilometrów po Monachium, przemieszczając się np. pomiędzy pomiędzy centralą firmy, a oddziałem do spraw rozwoju.

Rafał Muszczynko

Więcej o:
Komentarze (6)
Niemcy: Pracownicy BMW przesiadają się na rowery
Zaloguj się
 • Gość: Bart

  Oceniono 2 razy 2

  Na KWB Belchatow od dawna smigaja rowerkami, min Wigry itp.

 • Gość: ja

  Oceniono 2 razy 2

  Hehe, przypomina mi się jak to jeszcze kilka lat temu, przyjeżdżając do roboty rowerem, musiałem zostawiać go tak, żeby kilenci przypadkiem nie zauważyli. Żeby wsi nie robić i takie tam :D:D:D. Co prawda nie pracuję już tam, ale nie sądzę, żeby szefowi tego interesu bardzo się odmieniło:D.
  A tu proszę, Niemcy "robią wieś" pełną gębą:P:P:P

 • Gość: roweroraffi

  0

  Dzięki, poprawiam.

 • Gość: rowerzysta z Mokotowa

  0

  Rafii ''ofertą'' a nie ''oertą''

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX