Pierwszy etap trzeciej edycji cyklu Northec MTB Zimą za nami

Rozpoczął się pierwszy etap trzeciej edycji cyklu Northtec MTB Zimą. Wyjątkowo zmienna aura, zniechęcająca do wyjścia na zewnątrz nie przeszkodziła by na starcie pojawiło się ponad 330 zawodników.

Gościem specjalnym pierwszego maratonu zimowego była Paula Gorycka z zawodowej grupy 4f e-vive pod kierownictwem Andrzeja Piątka. Start w zimowym maratonie był dla niej niepowtarzalną okazją do szkolenia umiejętności technicznych oraz nauki radzenia sobie na bardzo śliskiej nawierzchni.

Wyścig wystartował o godzinie 10 rano. Pomysł na wcześniejszy start sprawdza się w zimowych warunkach doskonale. Temperatury oscylujące wokół zera stopni sprawiają, że lekko zmrożony po nocy śnieg stwarza dobre warunki do jazdy, a jednocześnie jest wyzwaniem dla umiejętności technicznych zawodników i zawodniczek.

Zima mimo, że mroźna nie ugasiła żaru rywalizacji na tegorocznym inauguracyjnym wyścigu w Karczewie.

Na najdłuższym dystansie Mega najlepsi okazali się zawodnicy z Centrum Rowerowego Olsztyn Artur Korc i Paweł Kowalkowski , którzy w jednosekundowych odstępach wpadli na metę zaraz po Cezarym Zamanie, który zdecydował się na udział w inauguracyjnym maratonie sezonu 2012. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką , którą doskonale pamiętamy z ubiegłego roku okazała się Maja Busma, która w tegorocznym sezonie reprezentować będzie barwy drużyny Mybike.pl. Na drugim miejscu uplasowała się Paula Gorycka z 4f e-vive Racine Team. Trzecie miejsce zajęła Anna Klimczuk z K.S.A.T.

Na krótszym dystansie Fit najlepszymi zawodnikami zostali wśród Panów Bartosz Grudziński, wśród Pań Maria Lipowiecka. Najwięcej jednak wysiłku i zmagań ten maraton wymagał od najmłodszych uczestników dystansu Hobby, głównie ze względu na porę w jakiej jest rozgrywany. Na tym dystansie z czasem 12:07 wygrał Mateusz Pomaski z UKK BDC Huragan Wołomin , drugi był Mateusz Tomaszewski z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, trzeci Szymon Bregier z Akademii Ruchu Płock- ubiegłoroczny zwycięzca cyklu Mazovia MTB Marathon.

Kolejna edycja Northtec MTB Zimą już za dwa tygodnie 4 marca - w Mrozach, miejscowości uwielbianej przez rowerzystów, nie tylko za bardzo atrakcyjne trasy, ale również za gościnność gospodarzy.

Więcej informacji na stronie http://www.mazoviamtb.pl/

Więcej o: