Przegląd prasy nierowerowej: Jak uciekać to tylko rowerem!

Jeżeli mieliście jakiekolwiek wątpliwości, że rower jest najszybszym pojazdem, to możecie je porzucić. Osiemnastolatek na miejskiej damce zgubił nawet policyjny helikopter!

O tym, że w temacie łączenia roweru i kwestii bezpieczeństwa policja nie radzi sobie najlepiej, pisaliśmy już nieraz. Regularnie zachwalaliśmy także szybkość roweru. To co się niedawno stało, zaskoczyło jednak nawet nas!

Jak poinformowała łódzka "Gazeta", osiemnastolatek z powiatu piotrkowskiego napadł na placówkę bankową w gminie Ręczno. Choć nie pochwalamy dokonań kryminalnych, na uwagę zasługuje to, co rabuś zrobił później. Zaraz po napadzie przestępca wskoczył bowiem na miejski rower. Pomimo błyskawicznej akcji Policji, rabuś uciekł na swojej damce zarówno przed grupą pościgową wyposażoną w samochody, jak i przed czujnym okiem policyjnego helikoptera. Być może pościg wyglądał właśnie podobnie do tego spreparowanego filmiku:

Po ucieczce rower i kominiarkę przestępca porzucił w lesie. Szczęśliwie, został złapany następnego dnia, a skradzione przez niego 5 tysięcy złotych odzyskano. Czyżby policja tym razem użyła rowerów do pościgu? A może to fakt porzucenia roweru przez przestępcę miał kluczowe znaczenie dla powodzenia policyjnej obławy?

Rafał Muszczynko