Przegląd prasy nierowerowej: Jak uciekać to tylko rowerem!

Jeżeli mieliście jakiekolwiek wątpliwości, że rower jest najszybszym pojazdem, to możecie je porzucić. Osiemnastolatek na miejskiej damce zgubił nawet policyjny helikopter!

O tym, że w temacie łączenia roweru i kwestii bezpieczeństwa policja nie radzi sobie najlepiej, pisaliśmy już nieraz. Regularnie zachwalaliśmy także szybkość roweru. To co się niedawno stało, zaskoczyło jednak nawet nas!

Jak poinformowała łódzka "Gazeta", osiemnastolatek z powiatu piotrkowskiego napadł na placówkę bankową w gminie Ręczno. Choć nie pochwalamy dokonań kryminalnych, na uwagę zasługuje to, co rabuś zrobił później. Zaraz po napadzie przestępca wskoczył bowiem na miejski rower. Pomimo błyskawicznej akcji Policji, rabuś uciekł na swojej damce zarówno przed grupą pościgową wyposażoną w samochody, jak i przed czujnym okiem policyjnego helikoptera. Być może pościg wyglądał właśnie podobnie do tego spreparowanego filmiku:

Po ucieczce rower i kominiarkę przestępca porzucił w lesie. Szczęśliwie, został złapany następnego dnia, a skradzione przez niego 5 tysięcy złotych odzyskano. Czyżby policja tym razem użyła rowerów do pościgu? A może to fakt porzucenia roweru przez przestępcę miał kluczowe znaczenie dla powodzenia policyjnej obławy?

Rafał Muszczynko

Więcej o:
Komentarze (4)
Przegląd prasy nierowerowej: Jak uciekać to tylko rowerem!
Zaloguj się
 • Gość: roweroraffi

  Oceniono 2 razy 2

  Sądzę, że zyski dla Państwa z montażu tablic rejestracyjnych w rowerach i złapania dzięki temu kilku rabusiów, będą znacznie niższe niż koszty wprowadzenia takiego obowiązku, utrzymania bazy danych i armii urzędników zajmujących się rejestracją, wyrejestrowywaniem, przerejestrowywaniem, kontrolą posiadania tablic w rowerach i innymi czynnościami.

  Rowery to nie auta. Jest ich więcej, popełniają mniej wykroczeń, rzadziej używane są do przestępstw, a w dodatku częściej zmieniają właścicieli. Zysk mniejszy, koszty wyższe.

 • Gość: gom1

  Oceniono 1 raz 1

  @m.: Rozumiem, że Twoim kolejnym pomysłem będzie wszczepianie implantów identyfikacyjnych, jeśli po następnym napadzie złodziej ucieknie pieszo? Tablica nie pomoże jeśli rower będzie kradziony. A ten łatwiej zwinąć niż samochód.

 • Gość: gom1

  0

  No to teraz czeka nas prewencyjnie obalanie na ziemię każdego rowerzysty na mieszczuchu w kominiarce. A nuż to potencjalny złodziej i statystyki wykrywalności skoczą w górę? ;-)

 • Gość: m.

  Oceniono 4 razy -4

  To może tak powrót do tablic rejestracyjnych na rowerach? W końcu samochody dlatego mają numery w widocznych miejscach, żeby pieszy mógł zidentyfikować pojazd mimo fizycznej niemożności dogonienia go.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX