Poland Bike w Wawrze - przedsmak finału

Poland Bike Marathon zadebiutował w warszawskiej dzielnicy Wawer. Super-etap pod hasłem "Życie czeka" zgromadził 300 miłośników jazdy na rowerach górskich. Start i meta wyścigów znajdowały się na terenie Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Międzylesiu.

Malownicza trasa prowadziła ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. To była dobra rozgrzewka, na skróconych dystansach, przed finałowym, XIII etapem Poland Bike Marathon, który odbędzie się w niedzielę 9 października w Legionowie.

Na najdłuższej trasie MAX (34 km) po porywającym finiszu wygrał Patryk Piasecki (Renault Eco2 Team) . Tuż za nim uplasowali się Artur Mioduszewski (Kliwer Bike Team) i Maciej Jeziorski (BGŻ WKK Team) . Wśród kobiet najszybsza okazała się Agnieszka Sikora z Łomianek , wyprzedzając Maję Busmę (BSA Pro Tour) i Annę Klimczuk (Intra Max Medicum) .

Na dystansie MINI (16 km) nie było mocnych na Kamila Zawistowskiego (UKK BDC Huragan Wołomin) . Drugie miejsce zajął Bartłomiej Mucha (WPRB14) , a trzecie Paweł Nienałtowski (BSA Pro Tour) . W rywalizacji kobiet pierwsza na mecie finiszowała Justyna Zawistowska (BSA Pro Tour) , przed Barbarą Brzyską z Warszawy i Renatą Szulęcką z Ząbek .

Na trasie FAN (7 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach warszawskiej dzielnicy Wawer w kolarstwie górskim. Mistrzami Wawra zostali Aleksandra Lach (UKK BDC Huragan Wołomin) , Karolina Chojecka (RKS Family Active) , Dominik Górak z Józefowa i Mateusz Pomaski (UKK BDC Huragan Wołomin) . Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat.

Super-Etap Poland Bike "Życie czeka" w Wawrze stanowił również Mistrzostwa Warszawy Samorządowców (na dystansie MINI - 16 km). W gronie mężczyzn triumfował Jacek Pisarek (Urząd m. st. Warszawy - Polonia MTB Team) , przed zastępcą burmistrza dzielnicy Wawer Przemysławem Zaboklickim i prezesem KS Wilanów, Mieczysławem Zawadzkim . Natomiast wśród kobiet zwyciężyła radna dzielnicy Praga Południe Katarzyna Olszewska , przed Magdaleną Rutkowską z urzędu dzielnicy Mokotów .

Potem na uczestników imprezy czekała dekoracja na scenie, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków. A kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 9 października w Legionowie podczas finałowego, XIII etapu Poland Bike Marathon 2011.