Poland Bike w Płocku

To była iście królewska odsłona Poland Bike Marathon. Na takie miano zasłużył rozegrany w Płocku przedostatni, dwunasty etap tegorocznego cyklu dla amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa.

Poland Bike do Płocka zawitał drugi raz z rzędu. Tym razem jednak ponad 300 sympatyków dwóch kółek ścigało się na całkowicie nowej trasie. Miasteczko Poland Bike, start i meta wyścigów znalazły się na urokliwych bulwarach Płocka nad Wisłą, w pobliżu Amfiteatru. Było wszystko, czego potrzeba miłośnikom kolarstwa górskiego. Malownicza trasa prowadziła szerokimi, twardymi duktami i wąwozami wzdłuż rozlewisk Wisły. Interwałowa i pagórkowata z solidnymi, jak na Mazowsze, stromymi podjazdami i technicznymi zjazdami.

Na najdłuższym dystansie Max (50 km) zwyciężył Patryk Piasecki (Renault Eco2 Team). To na co dzień świetny żeglarz, olimpijczyk z Pekinu, ubiegający się o przepustkę na przyszłoroczne igrzyska w Londynie. W środowisku kolarskim Piasecki czuje się jednak jak ryba w wodzie. Potwierdził to w Płocku, finiszując przed Pawłem Barankiem (Mbike Team Marathon) i Mariuszem Marszałkiem (Świat Rowerów Racing Team).

- Jestem zachwycony trasą, zdecydowanie najlepszą w tym sezonie - ocenił na mecie Patryk Piasecki. - Była znakomita pod każdym względem. Wymagająca niczym w górach. Fenomenalne podjazdy i zjazdy. Płock zapamiętam na długo. I nie tylko dlatego, że udało mi się tu wygrać. Ściganie na takiej trasie to wielka przyjemność. Jazda na rowerze górskim jest dla mnie znakomitym treningiem przed zawodami żeglarskimi. Obie dyscypliny mają sporo wspólnego. Dlatego na wyścigach Poland Bike Marathon jest zawsze sporo żeglarzy.

Wśród kobiet znów nie było mocnych na Agnieszkę Sikorę z Łomianek. Jako jedyna pokonała dystans Max w czasie poniżej dwóch godzin, wyprzedzając Maję Busmę (BSA Pro Tour) i Bognę Kordowicz (Świat Rowerów Racing Team).

Na trasie Mini (33 km) bezkonkurencyjny okazał się Michał Dobrzyński (Legion Serwis). Za nim, po pasjonującym finiszu, uplasowali się Damian Kawecki (Eclipse BikeTires) i Patryk Białek z Jasienicy. W rywalizacji kobiet triumfowała Jolanta Kowalska (BSA Pro Tour), przed Ewą Dudą (Świat Rowerów Racing Team) i Justyną Zawistowską (BSA Pro Tour).

Na trasie Fan (8 km) tradycyjnie rywalizowali uczniowie i uczennice szkół podstawowych w otwartych mistrzostwach Płocka w kolarstwie górskim. Mistrzami historycznej stolicy Mazowsza zostali: Aleksandra Lach (UKK BDC Huragan Wołomin), Klaudia Czabok (BGŻ WKK Team), Adam Szczepanik (BSA Pro Tour) i Albert Karolonek (UKK BDC Huragan Wołomin). Klasyfikację drużynową wygrał Renault ECO2 Team, przed Światem Rowerów Racing Team i Kliwer Bike Team. W rywalizacji rodzinnej zwyciężyli Żołek, przed Bregierami i Lipowieckimi. Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Potem dekoracja na scenie, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy.

Kolejne kolarskie emocje już w sobotę 8 października w Centrum Zdrowia Dziecka w warszawskim Wawrze, gdzie na miłośników dwóch kółek czeka dodatkowy Super-Etap Poland Bike Marathon, a dzień potem w niedzielę, 9 października - finałowy XIII etap Poland Bike Marathon w Legionowie.

Więcej na www.polandbike.pl.