Nowy Dwór Mazovii - słoneczny i rowerowy

W niedzielę, 11.09 br. odbyły się w Nowym Dworze Mazowieckim zawody Mazovia MTB Marathon. Przedostatnia runda tego  cyklu maratonów kolarstwa amatorskiego przyciągnęła na start prawie 1300 osób. Wśród pięknych krajobrazów dorzecza Wisły i Narwi konkurowali zarówno dorośli, jak i dzieci.

Weekend przywitał uczestników Mazovia MTB Marathon przepiękną pogodą. Niemal 25 stopni Celsjusza i lekki wiaterek - to wymarzone warunki dla kolarzy. Zawody w Nowym Dworze Mazowieckim udowodniły, że ciekawe i zróżnicowane trasy maratonów można znaleźć również na terenach należących do Niziny Mazowieckiej. Bujne lasy, obfitujące w starodrzew, pełne wąskich, wyboistych ścieżek z wieloma zakrętami zapewniły niezapomniane emocje oraz dużą dawkę adrenaliny wszystkim uczestnikom maratonu. Zarówno tym małym, jak i dużym.

Dystans "Hobby" kobiet (7 km) padł łupem Weroniki Jankiewicz . Wśród mężczyzn zwycięzcą został Jan Puzyna . Na tym dystansie wystartowało niemal 200 dzieci do lat 13. oraz ich opiekunowie.

Dystans "Fit" (25 km), charakteryzujący się zmiennością podłoża oraz dużą ilością zakrętów, najszybciej pokonała Dagmara Krzyżyńska . W klasyfikacji generalnej panów zwyciężył Rafał Rusinek .

Trasa dystansu "Mega" (45 km) to piaszczyste wydmy oraz wiele sekcji korzennych single-tracków. Z ich pokonaniem najlepiej poradziła sobie Ewa Duda , uzyskując czas 2 godziny, 56 sekund. Najlepszy wśród mężczyzn, Patryk Piasecki , na pokonanie tego dystansu potrzebował godziny, 38 minut i 43 sekund.

Na koronnym dystansie maratonu - "Giga" (70 km) - najlepszy czas wśród kobiet uzyskała Agnieszka Zych z Piaseczna (2:54:24). Z czasem 2 godziny, 25 minut i 55 sekund na metę dotarł zaś najszybszy mężczyzna - Radosław Rękawek z Garwolina .

W klasyfikacji Marketingu i Reklamy zwyciężyli: Joanna Romaniuk ze Skleprowerowy.pl Marathon Team oraz Rafał Urbanowicz z Plannja Racing Team . W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa BSA Pro Tour , a w klasyfikacji rodzinnej - Majewscy , w składzie: Tomasz, Oliwia i Artur.

W mini-wyścigu na terenie miasteczka sportowego w centrum Nowego Dworu wzięło udział około 30 dzieci w wieku do lat 5. Zacięta walka została nagrodzona - każde z nich dostało upominek od organizatora.

Podczas trwania maratonu, dla wszystkich dzieci zorganizowano plac zabaw pod namiotem. Dzięki temu w przyjaznej i rodzinnej atmosferze mogły wziąć udział w wielu konkursach, w których każdy otrzymywał upominki. Dla kolarzy, ich rodzin oraz kibiców wystąpiły zespoły The Craft oraz Copy/Paste.

A już 24 września w Toruniu odbędzie się Wielki Finał Mazovia MTB Marathon . Na uczestników czeka wiele atrakcji. Zwycięzcy klasyfikacji generalnej sezonu 2011 otrzymają medale oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie zapraszamy!

Pełna lista wyników oraz informacje dotyczące kolejnych zawodów w Toruniu znajdują się na stronie www.mazoviamtb.pl .