Komentarze (31)
Karta rowerowa - dlaczego robimy to tak bardzo źle?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: koleś

  0

  mlml
  >to po co wprowadzono nakaz jazdy w pasach bezpieczeństwa?
  Po to aby gość na zakręcie kręcił kierownicą, a nie kurczowo się jej trzymał by nie wypaść z fotela. Tak samo z mocnym hamowaniem, by móc kręcić tą kierownicą, a nie tylko się oną opierać i móc ruszać nóżkami pedały. Ale lepiej bez pasów , zamknąć oczy i krzyczeć

 • Gość: bosman_maly

  0

  @mlml: Czy motocyklistom wmawia się, że kask znacznie poprawi ich bezpieczeństwo, czy raczej mowa o rozważnej jeździe?

 • Gość: fogohogo

  0

  podobnie jest z nauką pływania i zachowań z wodą związanych. Nauka taka powinna być prowadzona w szkole - a skąd środki finansowe na to? a przerzucić z nauki religii.... setki młodzieży się topi co roku, bo pieniądze na naukę plywania zawłaszcza kler...

 • Gość: fietsmaster

  Oceniono 2 razy 0

  " tam w nauce bezpiecznych zachowań na drodze uczestniczą praktycznie wszystkie dzieci. Nawet takie, które dziś roweru nie mają i którego rodzice dziś uważają to za fanaberię"

  Ha, problem w tym, ze tam (tj. przynajmniej w Holandii), praktycznie wszystkie dzieci maja rowery. Pokazcie mi holenderskich rodzicow, ktorzy uwazaja posiadanie roweru za fanaberie . Nie mowiac juz o tym, ze ze wzgledu na rozbudowana siec sciezek rowerowych, uczestnictwo w ruchu drogowym jest bardzo bezpieczne nawet dla pieciolatkow. Moja coreczka dzielnie jezdzi ze mna rowerem do szkoly, w Polsce byloby to dla mnie nie do pomyslenia – rowery i samochody na tym samym pasie ruchu to zabojcza mieszanka.

  Zgadzam sie ponadto z jorn – malo kto uczy sie jazdy na rowerze po piecdziesiatce, nie chodzi wiec o nieznajomosc przepisow, a raczej o podeszly wiek w kombinacji z jazda po zmierzchu, bez dostatecznego oswietlenia. W tych warunkach ginie najwiecej rowerzystow. W artykule jest wiec potezny blad logiczny, ktory praktycznie zaprzecza wszystkim tezom autora.

 • Gość: lisa2

  Oceniono 6 razy 0

  Już dawno pisałam, że w nowej Polsce do edukacji powszechnej należy wprowadzić takie odrębne przedmioty:
  1 - Prawo - teoria i praktyka;
  2 - Zasady bezpieczeństwa - prawo o ruchu drogowym - zasady i praktyka;
  3 - Zasady życia w rodzinie i seksualizm człowieka.

 • Gość: roweroraffi

  Oceniono 2 razy 0

  Lubię, gdy dowiaduję się o czymś od kogoś kto zaczyna informować mnie o tym od "wiesz przecież" ;-) Poprawione. Dzięki za info, szkoda, że nie na PRIV.

 • Kornela Mirecka

  Oceniono 1 raz -1

  Mamy taki placyk w Wałbrzychu - zrobiono z niego stację paliw, potem parking, teraz nie wiadomo co -ale nadal widać pasy o wyasfaltowane trasy, na których można się uczyć poruszania na rowerze.

 • Gość: mlml

  Oceniono 1 raz -1

  divak2
  Ciekawa logika, to po co stosować kaski dla motocyklistów, skoro i tak większość z nich nic nie daje przy uderzeniu z prędkością np. 100 km/h w drzewo? Po co stosować pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne, skoro przy czołówce z dużą prędkością i tak wyciągną Cię z auta i włożą od razu do czarnego worka?

  Spotkałem się w przypadkiem gościa, który raz nie założył kasku, przewrócił się przy małej prędkości i uderzył tyłem głowy o krawężnik. Rezultat: śpiączka.

 • Gość: mlml

  Oceniono 2 razy -2

  Panie redaktorze, co pan ma do noszenia kasku?

 • Gość: mlml

  Oceniono 3 razy -3

  to po co wprowadzono nakaz jazdy w pasach bezpieczeństwa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX