Mazovia u Pana Boga za piecem - Supraśl.

Kolejna edycja cyklu maratonów rowerowych Mazovia MTB Marathon odbyła się w Supraślu. Piaty jubileuszowy maraton w Supraślu wystartował z głównej ulicy 3 Maja, a całe miasteczko sportowe zorganizowano w centrum miasta. Nawet pogoda była łaskawa. Podłoże terenów pomimo opadów w ostatnim tygodniu było w stanie przyjąć wodę i warunki pogodowe tym razem nie miały wpływu na stan trasy.

Dotychczas edycje w Supraślu wiodły prym jako najlepsze i tym razem atrakcyjność tras na poszczególnych dystansach nie zawiodła uczestników. "Twardziele Mazovii" zaliczają Supraśl do bardzo wymagających maratonów i uważają że przyjazd i ukończenie tego maratonu stanowi prawdziwe wyzwanie dla maratończyka.

Na głównym dystansie zwyciężyli wśród Panów Paweł Baranek z MBike Team Marathon, wśród Pań Agnieszka Zych z BSA Pro Tour. Dystans Mega jako pierwsi pokonali Izabela Kłosowaka z UKS Wygoda Białystok oraz Patryk Piasecki z Renault Eco2 Team. Wśród najmłodszych pierwsze miejsca zajęli Antonina Białek z BGŻ WKK Team i Jan Puzyna z Żelazna Grupa MTB. Natomiast na dystansie Fit wygrali Katarzyna Frączyk z Go Sport Scrapper Team, wśród mężczyzn Rafał Rusinek z Kliwer Bike Team.

Maraton w Supraślu zaliczany był również do klasyfikacji znanej już z historii maratonów organizowanych Podlasie MTB Tour. Dzień wcześniej rozegrana została jazda indywidualna na czas, której zwycięzcą został Jarosław Ziółkowski z Kross Racing Team, jak również wygrał Klasyfikację Generalną Podlasia MTB Tour na głównym dystanie wyprzedzając Artura Żero z BSA Pro Tour oraz Łukasza Milewskiego z UKS Wygoda Białystok.

Za niespełna dwa tygodnie X edycja Mazovii w Ełku, zaliczana również go klasyfikacji trzydniowej etapówki Gwiazda Mazurska (13-13 sierpnia).

Szczegółowe wyniki i galeria foto z Supraśla na stronie www.mazoviamtb.pl