Poland Bike w Kozienicach

Środek lata, Puszcza Kozienicka, słońce i rower. 400 miłośników dwóch kółek ścigało się w VII etapie Poland Bike Marathon w Kozienicach.

Cykl wyścigów dla amatorów, organizowany przez Grzegorza Wajsa, przekroczył półmetek. Kozienice zadebiutowały na mapie Poland Bike. Kolorowe miasteczko ze startem i metą wyścigów oraz licznymi atrakcjami dla najmłodszych znajdowało się na stadionie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Nie brakowało znakomitych sportowców. Razem z sympatykami jazdy na rowerach górskich na malowniczą trasę w Puszczy Kozienickiej wyruszyli m.in. aktualny wicemistrz Europy w żeglarskiej, olimpijskiej klasie Laser Jonasz Stelmaszyk oraz wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w kolarstwie Dorota Warczyk.

 

Na najdłuższym dystansie Max (64 km) zwyciężył Radosław Rękawek z Kross Racing Team, który na bieżni stadionu w Kozienicach finiszował przed Ernestem Kurowskim z Józefowa i Michałem Kostrzewą (Kombud Radom).

Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Sikora z Łomianek, wyprzedzając Renatę Supryk (AGR Welodrom) i Ewę Dudę (Świat Rowerów Racing Team).

- To był iście „królewski etap” Poland Bike Marathon. Nie tylko ze względu na pełną uroku trasę, ale i najdłuższy w tegorocznym cyklu dystans do pokonania - mówił organizator Grzegorz Wajs. - Dziękuję wszystkim, którzy przyjechali do Kozienic i wystartowali w zawodach, mimo „niepewnej” pogody. Aura w Kozienicach okazała się jednak łaskawa i mogliśmy wspólnie cieszyć się z rodzinnej imprezy na dwóch kółkach.

Na trasie Mini (28 km) wygrał Michał Ziułek (BSA Pro Tour). Za nim uplasowali się Przemysław Gierczak (LKK Luks Sławno) i Damian Kawecki (Eclipse BikeTires).

W rywalizacji kobiet triumfowała Maria Ziółkowska (LKK LUKS Sławno). Druga była Danuta Blank (Biała Podlaska), a trzecia Martyna Zalewska (UKK BDC Huragan Wołomin).

 

Na trasie Fan (5 km) tradycyjnie rywalizowali uczniowie i uczennice szkół podstawowych w otwartych mistrzostwach Kozienic w kolarstwie górskim. Mistrzami Kozienic zostali: Julia Stachoń (Radomska Grupa Kolarska Integra), Olimpia Rosochacka (STC Sokołów Podlaski), Szymon Bregier (Akademia Ruchu Płock) i Piotr Frąckiewicz (RKS Family Active).

Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Potem dekoracja na scenie z udziałem zastępcy Burmistrza Gminy Kozienice Małgorzaty Bebelskiej, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy. A kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 7 sierpnia w Gostyninie. Tam odbędzie się VIII etap Poland Bike Marathon. Kolarstwo jest naszą pasją! Startuj z nami!

Więcej na www.polandbike.pl