Finał akcji stawiania stojaków - Bytom (24 czerwca 2011)

Zapraszamy na finał akcji stawiania stojaków przez fundację Allegro For Planet.

Organizator: Fundacja Allegro All For Planet i serwis Allegro oraz Urząd Miasta Bytom, Gazeta Wyborcza i „Polska na rowery”

Termin i miejsce startu: 24 czerwca 2011r., godzina 18:00, rynek, Bytom.

Finał stojakowej akcji „Zaparkuj klimatycznie !”. W najbliższy piątek tj. 24 czerwca, o godzinie 18:00 na rynku w Bytomiu odbędzie się uroczyste przekazanie stojaków rowerowych mieszkańcom Bytomia. Decyzją internautów i czytelników Gazety Wyborczej w Bytomiu będzie można przypiąć rower do Lwa, Opery Śląskiej i Szybu „Krystyna”.

Akcja „Zaparkuj klimatycznie !” wystartowała w kwietniu. Bytom był jednym z 5 miast biorących udział w projekcie. Mieszkańcy w dwóch głosowaniach wybrali lokalizacje, w których stojaki rowerowe zostaną zamontowane oraz modele stojaków rowerowych, które najlepiej ich zdaniem symbolizują miasto. Bezkonkurencyjną propozycją w Bytomiu okazał się projekt stojaka „Szyb Krystyna”, który uzyskał 30 % wszystkich głosów. Klimatyczne stojaki staną w tym tygodniu w kilku punktach miastach.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców, rowerzystów, media i wszystkich zainteresowanych na inaugurację stojaków rowerowych w najbliższy piątek 24 czerwca o godzinie 18:00 na Bytomski Rynek. W spotkaniu wezmą udział Prezydent Miasta Bytom, Pan Piotr Koj, przedstawiciele Urzędu Miasta oraz organizatorzy akcji „Zaparkuj Klimatycznie !” - przedstawiciele Allegro i Fundacji All For Planet.

W inaugurację oddania stojaków rowerowych miastu Bytom bardzo zaangażowali się bytomscy rowerzyści. XXIV Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna przejedzie tego dnia specjalną trasą, opracowaną tak, by wiodła przez 4 lokalizacje klimatycznych stojaków. Trasa przejazdu Masy TUTAJ.

Pierwszych 200 rowerzystów otrzyma opaski rowerowe. Na rowerzystów czekają również koszulki z motywem rowerowym. Zapraszamy !

Na stronie  znajdują się wszystkie informacje dotyczące akcji „Zaparkuj klimatycznie !”. Przebieg akcji można śledzić na profilu Fundacji w serwisie Facebook.

 

Więcej informacji TUTAJ.

 

Zobacz też:

KALENDARZ IMPREZ

MAPĘ IMPREZ