EMTB Enduro Trophy 2010 ( 22 maja )

Horizon Five zaprasza do Bielsko Białej na pierwszy wyścig MTB z cyklu EMTB Enduro Trophy
ORGANIZATOR: Horizon Five, Endurotrophy

TERMIN I LOKALIZACJA: Bielsko Biała, 22 maja, śląskie

START: 9:00, parking przy Przełęczy Przegibek

TRASA: S1 - podjazdowy - który rozpoczyna się fragmentem interwałowym, by w końcowej cześci przejść w ostry kamienisty podjazd z metą na Gaikach, który dla niejednego z Was może by trudny do pokonania z siodła.

OS2  - zjazdowy - wymaga sporych umiejętności technicznych, zwłaszcza pierwsze agrafki na niebieskim szlaku, które są wyjątkowo ciasne. Później jest już łatwiej i szybciej, niemniej nadal trzeba uważać by nie przestrzelić niespodziewanych zakrętów. Meta znajduje się zaraz za podbiegiem po stromych schodach, na płycie kamiennego amfiteatru.

Następny odcinek to dojazdówka wygodnymi szutrówkami do Przełęczy u Panienki, potem 100m podejścia do startu OS3.

OS3 - interwałowy - łatwy technicznie, szybki, ale wymaga dobrej kondycji. Meta ponownie na Gaikach.

OS4 - zjazdowy - zaczyna się kawałeczek poniżej startu OS2. Tutaj trzeba się skoncentrować. Początek to kręta ścieżka, następnie kamienie różnej wielkości, szybkie zakręty, kawałek na dokręcenie i ponownie techniczny odcinek. W dolnej części szybki singiel z ostrymi nawrotami o 180 stopni. Przed samą metą po przecięciu strumyczka odrobina podjazdu.

Dojazd do ostatniego OS'u prowadzi szlakiem żółtym do Przełęczy Łysej i następnie czerwonym pod schronisko na Magurce Wilkowickiej, gdzie ze spokojem można się posilić i wzmocnić przed ostatnim zjazdem.

OS5 - zjazdowy - najpierw szlak żółty, szybka szutrowa droga, po chwili odbicie na szlak czerwony - tu robi się bardzo atrakcyjnie, singlowo, korzeniście, kamieniście - wszystko to, co tygrysy lubią najbardziej !  Potem znowu seria ciasnych zakrętów i zjazd do mety.

OPŁATY STARTOWE:
* 60 PLN - promocyjny koszt uczestnictwa w zawodach, pod warunkiem zarejestrowania się on-line na stronie Organizatora Rejestracja On-line oraz uiszczenia oplaty najpóźniej na dwa dni przed zawodami,
* 80 PLN - normalny koszt uczestnictwa w zawodach, płatny gotówką w Biurze zawodów przy osobistym zgłoszeniu się do zawodów w Biurze Zawodów w dzień poprzedzający zawody lub w dniu zawodów, przed ich rozpoczęciem.

ORGANIZATOR ZAPEWNIA:
- posiłek regeneracyjny
- zabezpieczenie medyczne
- ubezpieczenie NW

WIĘCEJ INFORMACJI:

info@horizonfive.com, malauch@emtb.pl