Zagłębiowska Masa Krytyczna jedzie po raz trzeci (24 kwietnia)

Zagłębiowska Masa Krytyczna w tym roku w pod hasłem "Parkujemy rowery w Zagłębiu"

ORGANIZATOR: Zagłębiowska Masa Krytyczna

 

TERMIN,LOKALIZACJA: 24 kwietnia, Sosnowiec, śląskie

 

START: Dworzec PKP, Sosnowiec, godzina 15:00

 

TRASA: Sosnowiec-Zagóze-Dąbrowa Górnicza-Będzin (17 kilometrów)

 

Zapraszamy wszystkich rowerzystów do udziału w trzeciej Zagłębiowskiej Masie Krytycznej. Startujemy w sobotę 24 kwietnia o godzinie 15.00 spod Dworca Głównego w Sosnowcu. Trasa jak co roku biegnie przez Sosnowiec, Dąbrowę, Będzin do Czeladzi na Rynek i liczy 17 kilometrów.

 

Na starcie rozdawać będziemy pamiątkowe plakietki oraz specjalne gwizdki na smyczach. Na mecie na uczestników czekać będzie koncert zespołu Ziggie Piggie, gorąca zalewajka oraz mapy z trasami rowerowymi miast Zagłębia. Rozlosujemy również cztery rowery ufundowane przez Burmistrza Czeladzi oraz Prezydentów Będzina, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca.

 

Tegoroczna masa odbędzie się pod hasłem "Parkujemy rowery w Zagłębiu" Na starcie imprezy uczestnicy będą mogli wpisać w specjalnym formularzu miejsca gdzie ich zdaniem potrzebne są stojaki rowerowe. Na podstawie tych sugestii stworzymy mapę stojaków i zwrócimy się do odpowiednich instytucji z prośbą o zainstalowanie parkingów rowerowych umożliwiających bezpieczne pozostawienie roweru.

 

Z naszej inicjatywy pierwsze stojaki pojawią się już niebawem w Sosnowcu przed Urzędem Miejskim oraz obok nowej siedziby Klubu Kiepury.

 

Na tegoroczna imprezę zapraszamy razem z miastami: Czeladzią, Będzinem, Dąbrową Górniczą i Sosnowcem, których władzom dziękujemy za pomoc w organizacji.

 

KONTAKT: Rafał Siciński (Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego-Sosnowiec), tel. 508 99 53 99, sicinski.rafal@gmail.com

 

Więcej o: