Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka "Fisha" (22 lipca 2012)

Rowerowe mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka "Fisha"

Organizator: „Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej”

Termin i miejsce startu: 22 lipca 2012 roku, godz. 11.00, Zieleniec - Duszniki Zdrój

Informacje dodatkowe:

22 lipca w Zieleńcu fani kolarstwa górskiego mogą sięgnąć po tytuł Mistrza i Mistrzyni Dolnego Śląska. Zawodnicy startują na wysokości 880 m, czyli najwyżej ze wszystkich maratonów w Polsce. Mają do wyboru dwa warianty: łatwiejszy 30 km i 55 km dla bardziej wytrwałych.

Trasy biegną przez malownicze Góry Orlickie i Bystrzyckie, wzdłuż szlaków turystycznych, w pobliżu rezerwatu Torfowisko, obok górskiego schroniska Pod Muflonem, Drogą Justyny, przez Zbójnicką Górę i Autostradę Sudecką. Honorowym patronem wyścigu jest Ryszard Szurkowski, legenda polskiego kolarstwa.

W tej imprezie nie ma granic: najstarszy zawodnik miał 76 lat, najmłodszy zaledwie kilka. Gościli tu: olimpijka Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Aleksandra Dawidowicz i Magdalena Sadłecka z kadry narodowej MTB, Ewa Wolak, szefowa parlamentarnej grupy rowerowej, Lech Janerka, autor hitu „Rower”, Wacław Skarul, prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Rafał Jurkowlaniec, marszałek Dolnego Śląska.

Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka „Fisha”, informatyka i entuzjastę kolarstwa. Jednym z jego planów było przygotowanie imprezy w rodzinnych stronach, na stokach Zieleńca. Rodzina i przyjaciele postanowili spełnić marzenie, którego Artur nie zdążył zrealizować. Rozgrywany po raz piąty maraton maraton jest już tradycją: co roku pojawia się grono wiernych fanów; jeżdżą wspólnie ojcowie i synowie, żony z mężami, a najmłodsza 9-letnia Matylda ścigała się razem z tatą. Memoriał, który już na stałe wszedł do kalendarza rowerowych imprez, jest częścią ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej „Polska na rowery”. Wśród zawodników zostanie rozlosowana rowerowa koszulka z autografami najlepszych polskich kolarzy. Zapisy już trwają

Program zawodów:

godz. 7.30 - 10.30 - zapisy w Biurze Zawodów

godz. 10.25 - 10.55 - ustawianie zawodników w sektorach startowych

godz. 11.00 - start maratonu

godz. 16:30 - uroczysta dekoracja uczestników Maratonu MTB

godz. 19.00 - zamknięcie imprezy sportowej

 

Więcej informacji TUTAJ.

 

Zobacz też:

KALENDARZ IMPREZ