Kultura jazdy - czyli przy kawie o tym, jak zachowywać się na drodze (12 lipca 2012)

W czwartek 12 lipca o godz. 18:00 odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu Cafe Rower, tym razem poświęcone kulturze jazdy.

Organizator: Fundacja Normalne Miasto FENOMEN

Termin i miejsce startu: 12 lipca 2012 roku, godz. 18.00, Miejski Punkt Kultury Prexer-UŁ (ul. Pomorska39), Łódź

Informacje dodatkowe:

Na spotkaniu będzie poruszany temat dobrego zachowania się na drodze, zarówno w świetle przepisów, jak i pewnych zachowań nieujętych w przepisach, a powodujących wzajemny szacunek wśród użytkowników dróg. Dla uczestniczek i uczestników jest przewidziany poczęstunek i mały, lecz przydatny upominek.

- "Każda z głównych grup użytkowników dróg - kierowcy, rowerzyści, piesi - ma coś do zarzucenia pozostałym, nie zauważając przy tym swoich niewłaściwych zachowań." - Daniel Bombrych, jeden z organizatorów, zajmujący się zabezpieczeniem kolumny Łódzkiej Masy Krytycznej - "Nie każdy popełnia te grzeszki, ale w Naszym kraju za grupę reprezentatywną brane są niestety te negatywne jednostki. Dlatego chcemy nauczyć ludzi podstawowych zasad drogowego savoir-vivre'u. Zwrócić uwagę na łamanie niektórych przepisów, często nieświadomie, na zachowanie np. podczas jazdy po chodniku - oczywiście wtedy, kiedy jest to dozwolone."

Obecne spotkanie będzie już trzecim z cyklu Cafe Rower. Przyjmie ono formę warsztatów, podczas których uczestnicy spiszą negatywne i pozytywne według nich zachowania, a następnie stworzą swojego rodzaju mini kodeks. Spotkania te są przeznaczone dla wszystkich chcących poruszać się rowerem po mieście na co dzień - osoby nie jeżdżące tak do tej pory zobaczą, że się da, a osoby, które uskuteczniają taką jazdę, będą mogły podzielić się swoimi doświadczeniami. Prowadzą je czterej wolontariusze, współpracujący z Fundacją Normalne Miasto FENOMEN przy organizowaniu Łódzkiej Masy Krytycznej.

Następne spotkania odbędą się w sierpniu i wrześniu i będą poświęcone poruszaniu się rowerem po Łodzi i pro-rowerowej działalności społecznej.

Dwa poprzednie odbyły się w maju - poświęcone było zdrowiu rowerzystów - i w czerwcu - poświęcone zdrowiu rowerów, czyli naprawianiu i dbaniu o nasze pojazdy.

Projekt "Cafe Rower" jest organizowany w ramach unijnego programu "Młodzież w Działaniu".

Realizacją projektu zajmują się: Maciej Walczak, Piotr Król, Krzysztof Słychań i Daniel Bombrych.

Zobacz też:

KALENDARZ IMPREZ

Więcej o:
Copyright © Agora SA