Tłumy na Mazovii w Ciechanowie

Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie przyciąga jak magnes. Niemal 1000 zawodników stanęło na starcie zawodów organizowanych przez Cezarego Zamanę.

Ciechanowska edycja zawodów cieszy się od kilku lat dużą popularnością wśród zawodników z całej Polski. Oprócz nietuzinkowej scenerii miasteczka, które zawsze wyrasta pod średniowiecznym zamczyskiem, na pochwałę zasługuje sama trasa, przygotowywana przez Ciechanowską Grupę Rowerową. Z roku na rok jest lepiej dopracowana i to widać po tłumach, które pojawiły się na VI etapie tegorocznego cyklu Mazovii! Cezary Zamana nie boi się wyzwań i stawia na atrakcyjność tras, co w tym sezonie wychodzi mu bardzo dobrze!

Podczas imprezy odbył się jak zawsze wyścig dla dzieci MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawiła się prawie setka maluchów, którym oprócz rodziców kibicowała znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych Rybka MiniMini.

Zwycięzcą na dystansie Giga został Bartosz Grędziński, który 83 km przejechał z czasem 02h:59m:45s. Za nim na metę dojechał Lukasz Góralewski (03h:03m:03s). Trzecie miejsce zajął Damian Perkowski (03h:03m:04s). Wśród kobiet najlepsza okazała się Barbara Borowiecka (03h:30m:56s). Za nią na metę dojechały Małgorzata Lutecka (03h:48m:43s) oraz Joanna Sobczuk (03h:55m:25s).

Na Mega triumfował Paweł Baranek z czasem (01h:50m:09s). Zaledwie jedną sekundę straty miał drugi zawodnik, Łukasz Gukiewicz (01h:50m:10s). Trzeci na metę dojechał Bartosz Sobczak (01h:51m:19s). Wśród kobiet triumfowała Urszula Luboińska, która pokonała trasę w czasie 01h:59m:21s. Dalej w kolejności przyjechały - Joanna Gumieniak (02h:06m:00s) i Anna Ostrowska (02h:06m:20s).

W trakcie zwodów swoją klasyfikację mieli również mieszkańcy Ciechanowa. Na dystansie Giga zwyciężył Sławomir Sokolniki. Na dystansie Mega najlepszy okazał się Marcin Lange. Dystans Fit należał do Karoliny Szczanieckiej i Radosława Kamińskiego. Natomiast trasę Hobby najszybciej pokonali Julia Fedor i Janusz Banaś.

Już pod koniec czerwca ekipa Zamana Group przeniesie się na dalekie południe do Łopusznej gdzie odbędzie się kolejny, tym razem górski etap cyklu Mazovia MTB Marathon, a potem pod Babią Górę, gdzie swoją premierę będzie miał pierwsza w historii organizatora górska etapówka.