Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

05.10.2015 16:38

Znów trzeba wziąć sprawy w swoje ręce

Kilka miesięcy temu, gdy Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej był tylko Pełnomocnikiem - prascy rowerzyści zgłosili na pełnomocnikowym profilu FB sprawę nieciągłości drogi rowerowej na Gocławiu. Zabrakło 104 metrów. Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) wykonał perfekcyjną przebudowę skrzyżowania Ostrobramskiej i Fieldorfa. Dobudowano brakujące przejście dla pieszych przez Ostrobramską, zrobiono cztery przejazdy rowerowe, połączone z nową  drogą dla rowerówna Ostrobramskiej. Poprowadzono również asfaltową część ciągu pieszo-rowerowego w stronę Gocławia. Niestety, urywającą się po kilkudziesięciu metrach.

Na facebookowym profilu Pełnomocnik odpisał wtedy, że zgłoszą sprawę do ZDM, że przypomną, że powstanie ciągłość drogi rowerowej na Gocław.

A potem Pełnomocnik Rowerowy został dyrektorem ZDM.I nic. I cisza. Wciąż brakuje tych 104 metrów.

Rowerzysta jedzie od strony Gocławia i nagle ciąg pieszo-rowerowy zamienia się w chodnik i straszy znaki końca drogi rowerowej. A po chodniku jeździć  nie wolno. Teoretycznie rowerzyści na tym odcinku Fieldorfa powinni intensywnie ćwiczyć sztukę teleportacji, z chodnika na jezdnię, w dodatku nad krzakami. Rowerzysta jadący na Gocław sztukę teleportacji ma utrudnioną. Bo nie dość że krzaki, to jeszcze dwa kierunki ruchu po trzy i cztery pasy.

Najwyraźniej prascy rowerzyści mieli dość!!!Pełnomocnik Rowerowy, będący jednocześnie dyrektorem ZDM, nie potrafi zrobić 104 metrów drogi rowerowej. Więc zrobili ją samodzielnie.

I przypomina się, że Warszawska Masa Krytyczna w swoim akcie założycielskim też miała malowanie drogi rowerowej. Na Świętokrzyskiej.

Więcej zdjęć wisi na lince  autor : jolajola saratowicz

Czytaj więcej na blogu warszawska_masa_krytyczna.

Zobacz także

O autorze masa.waw.pl

avatar

Warszawska Masa Krytyczna jest to przejazd pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni, odbywający się w ostatni piątek każdego miesiąca, bez względu na pogodę i porę roku, o godzinie 18:00 na Placu Zamkowym w Warszawie. Jest to impreza niekomercyjna, organizowana przez wolontariuszy chcących aby Wars...