Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

03.03.2013 01:11

Jak wybrać rower na komunię?

 

W czasach, gdy dzieci od najmłodszych lat są otoczone komputerami, a poznawanie ludzi odbywa się w ten sam sposób, warto krzewić w młodym pokoleniu kulturę fizyczną i namawiać do obcowania z naturą. Najbliższa okazja ku temu będzie w maju.

Coraz częściej na komunię wybieramy polskie rowery

Dostać rower na komunię to było marzenie dla wielu z obecnych ludzi dorosłych. Marzenie często niespełnione. Jeśli już ktoś dostał na komunię swój pierwszy rower, to zapewne był to składak Romet Jubilat, bmx „no name” albo przodek roweru górskiego.Dziś rower nie jest dobrem luksusowym, dlatego szczególnie warto zastanowić się nad obdarowaniem nim dziecka komunijnego. Duża grupa osób decyduje się wspierać rodzime firmy i kupować rowery polskich marek, jak np. rowery Kross. Zwłaszcza, że ich jakość z roku na rok jest coraz lepsza i nie ustępują produkcjom zachodnim.

Rozmiar roweru dla dziecka

Wybierając rower na komunię musimy brać pod uwagę przede wszystkim wzrost dziecka. Dla dzieci niskich i średniego wzrostu powinniśmy wybrać rower o kołach 24 cale. Dla dzieci wyższych od swoich rówieśników lepiej kupić rower na kołach 26 cali - replikę roweru dla dorosłych. Chłopiec będzie skakał z radości, gdy dostanie taki sam rower jakim jeździ jego tata. W tym wypadku można sprawdzić rowery w rozmiarze XS czy nawet w rozmiarze S.

Gdzie kupić rower na komunię?

Koszty rowerów na komunię nie są wysokie, ale na pewno nie każda rodzina może sobie na taki wydatek pozwolić. Mimo wszystko, warto kupić rower markowy, gdyż będzie służył dziecku o wiele dłużej niż marketówka. Koszty natomiast możemy rozbić na raty - większość sklepów rowerowych ma taką możliwość. Przykładowe koszty za rowery na komunię zaczerpnięte z porównywarki rowerów wahają się od 800 za rowery na kołach 20" do 1000-2500 za rowery marki Kross.

Jedno jest pewne: rower na komunię będzie o wiele bardziej korzystny dla zdrowia i rozwoju dziecka niż kolejny komputer, smartfon czy konsola.

Czytaj więcej na blogu Królestwo Rowerów.

Zobacz także

Komentarze (7)

 • leseferyta

  Oceniono 7 razy 7

  Zachęcam rodziców, dziadków i chrzestnych aby ten rower dla dziecka to był jakiś miejski rower z lekko toczącymi się oponami, błotnikami, bagażnikiem/koszykiem, oświetleniem, prostą przerzutką, rower, który będzie służył do codziennego użytkowania, dojazdów do szkoły w każdą pogodę, a nie jakiś pseudo góral dobry do lansu.

 • rybnikers

  Oceniono 2 razy 2

  Popieram kupowanie rowerów na komunię a ceny w tym sklepie w przykładzie nie są wysokie jak na rowery markowe. Lepiej kupić taki w sklepie niż w Tesco , może i drożej ale dziecko pojeździ dłużej niż jedno lato...

 • greg_h

  Oceniono 4 razy 2

  Myślę, że tata rowerzysta nie będzie miał problemu z wyborem roweru dla swojego dzieciaka, co więcej - nie będzie to już pierwszy rower małego.

 • wojtrower

  Oceniono 4 razy 0

  Kupowanie drogich rowerów dla dzieci na komunie to totalna głupota. Nieraz widzę jak te dzieciaki dewastują t droge wypasione rowery. Rower dla dziecka powinen być po prostu prosty i tani , wtedy nie będzie go żal że go szybko zdewastuje

  • yazek

   Oceniono 1 raz 1

   @wojtrower
   Ja od komunii (60 kg temu...) miałem zwykłego składaka z Rometu. To był prezent na całe życie.
   Rower nie do zdarcia - rósł razem ze mną, wszędzie się zmieścił. Do dziś jeździ.
   I co? Można było?

  • bbc_cube

   0

   masz rację. ale wtedy nawet rowery były inne. mój romet też jeździ od 20 lat i dobrze się ma. obecne rowery tyle nie przejadą. jak samochody.
   osobiście nie kupiłbym marketowca ale i wydawanie góry kasy na super markowy rower dla dziecka uważam za przesadę. dorosły kupuje rower na długo i warto zainwestować wiecej. dziecko na rowerze pojeździ dwa (max trzy) lata. tyle wytrzyma prawie każdy rower (oprócz marketowego).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX