Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

01.11.2016 23:39

Nie jeździsz jesienią? Te 4 argumenty Cię przekonają!

Widok spadających liści z drzew może być przytłaczający, szczególnie dla miłośników letniej pogody, choć nie na tyle, by całymi dniami bezczynnie siedzieć w domu! Każda pogoda jest dla rowerzysty zdatna do jeżdżenia, nawet jesienna.

1. Nie jest wcale “za zimno” - rowerem jest cieplej niż pieszo, wystarczy ubrać rękawiczki - jeśli uprawiasz sport jesienią lub choćby chodzisz po ulicach, to na rowerze też możesz jeździć.

2. Nie chcesz wdychać syfu? Wsiadaj na rower. Wyobraź sobie, że codziennie przez godzinę siedzisz z twarzą przy rurze wydechowej - takie jest właśnie jeżdżenie po zatłoczonym mieście. Wsiadaj na rower - będzie mniej samochodów, to co prawda długotrwały proces, ale kiedyś trzeba go zacząć! Pomoże też maska antysmogowa. I uwaga - w samochodzie, czy zbiorkomie wcale nie oddychamy lepszym powietrzem, oddychamy tym samym!

3. Deszcz nie jest tak wielkim problemem, jak by się wydawało. Pomaga peleryna, ale polecamy też używanie składanego roweru, który w razie faktycznej ulewy włożyć można do autobusu, tramwaju czy pociągu.

4. Poranna jazda do pracy czy szkoły fantastycznie budzi i dodaje energii. Będziesz mógł/a zapomnieć o kawie, czy napojach energetycznych.

A co Ty sądzisz? Nadal uważasz, że rower powinien bezczynnie rdzewieć, aż do rozpoczęcia lata?

Czytaj więcej na blogu bikebelle.

Zobacz także

O autorze bikebelle

avatar

Założycielka butiku rowerowego Bike Belle.
Miłośniczka stylowej jazdy na rowerze, w szczególności holenderskich damkach.