Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

26.10.2016 10:38

Złodziejom śmierdź!

Nikt nie lubi być okradanym. Niestety, chyba każdy z nas padł kiedyś w życiu ofiarą kradzieży. Ta rowerowa boli szczególnie, dlatego walka ze złodziejami trwa. A gdyby uderzyć w nich... obrzydliwym zapachem? Daniel Idzkowski z San Francisco wymyślił ostatnio fajny patent na zniweczenie podłych planów złodzieja rowerowego. Poznajcie Skunk Locka.

Nie oszukujmy się, żadne zapięcie nie daje stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa. Najprawdopodobniej trzeciorzędnemu złoczyńcy nie sprawi problemu zajumanie składaka czy górala zapiętego zwykłą "linką". Ci bezczelni i zdeterminowani nie zawahają się nawet przeciąć U-locka za pomocą elektrycznych narzędzi.

Skunk Lock uderza właśnie w nich. W produkcji wykorzystano węgiel i stal, tworząc mocne zapięcie typu "U" z wysokiej jakości zamkiem. Ale prawdziwa innowacja jest gdzie indziej - to umieszczony w pręcie sprężony gaz, który ma się włączyć w momencie kradzieży (przecinania pręta) – otumanić złodziejaszka, przy okazji wywołując odruchy wymiotne i problemy przy oddychaniu.

Bardzo mnie ten pomysł rozbawił, ale wbrew pierwszemu wrażeniu, wcale nie jest głupi. Element zaskoczenia - a także wywołania odruchu, którego nie da się opanować - może być tym kluczowym, dzięki któremu złodziej po prostu odpuści.

Skunk Lock ma być dostępny w sprzedaży dopiero latem 2017 roku, w tej chwili można go zamawiać na Indiegogo. Znajdzie się w Waszej kolekcji? ;)

Czytaj więcej na blogu bikebelle.

Zobacz także

Komentarze (1)

  • osiolek31

    Oceniono 2 razy 0

    Dopóki ludzie będą kupować tanie rzeczy niewiadomego pochodzenia, dopóty będą się zdarzały kradzieże.
    Nie ma cudu aby rower kupiony za +/- 10tys.pln, ktoś po 3-2 miesiącach sprzedawał za 2-3tys.
    Popyt zawsze napędza podaż.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

O autorze bikebelle

avatar

Założycielka butiku rowerowego Bike Belle.
Miłośniczka stylowej jazdy na rowerze, w szczególności holenderskich damkach.